slide3.jpg slide2.jpg slide1.jpg

PODŁOGOWE PURMO

Z naszymi powietrznymi pompami ciepła  doskonale współpracuje wodne, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe PURMO, KAN / CAPRICORN oraz maty kapilarne BEKA. Zastosowanie instalacji ogrzewania podłogowego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie optymalnego dla człowieka rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy dla nas sposób, a więc "od stóp do głowy". Odczuwanie ciepła jest dla nas najbardziej istotne w tych strefach pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy, czyli do wysokości 1,8 m. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja ogrzewania podłogowego może przynieść nam wymierne korzyści finansowe w postaci oszczędności energii.

W odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, pomieszczenia ogrzewane są na drodze promieniowania, co eliminuje zjawisko unoszenia się kurzu. Zastosowanie instalacji ogrzewania podłogowego pozwala też na swobodną aranżację pomieszczeń, ponieważ możemy w dużej mierze zrezygnować z konieczności instalowania tradycyjnych źródeł ciepła typu grzejniki.

Instalacja ogrzewania podłogowego jest też przystosowana do współpracy z nowoczesnymi i oszczędnymi źródłami ciepła, m.in: pompami ciepła, które pracują w parametrach niskotemperaturowych /30-40 st.C/.

Elementy ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowePodstawowym elementem grzejnym wodnej instalacji ogrzewania podłogowego są rury tworzywowe (1) mocowane do warstw izolacji termicznej (płyt styropianowych), które następnie są zalewane warstwą jastrychu cementowego. W zależności od wymaganej wydajności cieplnej instalacji ogrzewania podłogowego, stosujemy rury o średnicach 16mm , 17mm lub 18mm z rozstawem, co 10 - 15 - 20 cm. Największą popularnością cieszą się rury Purmo PE-RT/AL/PE-RT profiltherm Al - produkowane w znanej niemieckiej fabryce Frankische Rohrwerke w Bawarii. Politherm Al jest rurą kompozytową z wkładką aluminiową, która daje 100% szczelności na tlen, zmniejsza rozszerzalność termiczną oraz sprawia, że rura jest giętka i łatwo poddaje się kształtowaniu. Kolejnym ważnym komponentem jest rozdzielacz ze stali nierdzewnej , który posiada kompletne wyposażenie /zawory regulacyjne ze wskaźnikami przepływu, wkładki zaworowe, zawory odpowietrzająco-spustowe/. Każdy rozdzielacz przechodzi przez próbę szczelności przy ciśnieniu 8 bar.

Izolację termiczną i przeciwwilgociową (3) stanowi systemowa płyta styropianowa z folią (ROLJET 25 lub 35 mm). Styropian jest stosowany w celu ograniczenia strat ciepła od stropu (od "dołu"), natomiast folia zabezpiecza posadzkę przed zbytnim zawilgoceniem oraz stanowi ekran równomiernie rozprowadzający ciepło. Jastrych (4) czyli wylewka cementowa przykrywająca rury grzejne na matach powinna mieć grubość min. 4,5 cm nad rurami /najczęściej w całości ma więc ok. 6-7 cm/. W celu polepszenia jej własności termicznych zalecane jest stosowanie plastyfikatora do betonu.

Bardzo ważnym elementem instalacji /opcja - niekonieczna/ jest prawidłowy dobór automatyki (5) np: bezprzewodowej PURMO TempCo, sterującej parametrami pracy ogrzewania podłogowego. System sterowania PURMO TempCo jest łatwy w obsłudze i umożliwia sterowanie z jednego miejsca w domu za pomocą termostatu centralnego TempCo Central. System posiada funkcję wyboru systemu grzewczego /grzejniki, ogrzewanie podłogowe, akumulacyjne, chłodzenie/ którym będzie sterował. Oprócz tego, system posiada funkcję adaptacyjną, dzięki której oblicza czas potrzebny do nagrzania pomieszczenia do wymaganej temperatury (termostaty mają typ regulacji PWM - bardziej dokładna niż regulacja zwykła on/off ). Odpowiednio dobrany i zaprogramowany system TempCo wykorzystujący w/w funkcje może obniżyć zużycie energii o 10-20 % w stosunku do zwykłej regulacji.

Rozdzielacze wodne są umieszczane w estetycznych szafkach montowanych podtynkowo lub natynkowo.

Koszt wykonania instalacji ogrzewania podłogowego jest zależny od wielu czynników: powierzchni ogrzewanych pomieszczeń, stopnia izolacji budynku, wymaganej wydajności cieplnej instalacji, a także od zastosowanego osprzętu instalacyjnego oraz automatyki sterującej pracą całej instalacji. Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania podłogowego - dla zainteresowanych przygotujemy szczegółową wycenę na materiały i montaż.

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13