red2.jpg red1.jpg red3.jpg

POMPY CIEPŁA

POMPA CIEPŁA WRAZ Z MONTAŻEM VAT TYLKO 8% !!!
TYLKO TERAZ PROMOCJE ORAZ SUPER RABATY !!!
WYŚLIJ ZAPYTANIE A PRZYGOTUJEMY CI ATRAKCYJNĄ OFERTĘ !!!

Odnawialne źródła energii w ostatnich latach przeżywają ogromny rozwój w Polsce oraz w całej Europie. Coraz więcej domów i budynków wykorzystuje energię z otoczenia i powietrza. Tendencja ta będzie coraz bardziej widocznay w niedalekiej przyszłości. Coraz większą pompularnością w Polsce jak i w krajach Europy cieszą się pompy ciepła typu powietrze-woda. Pompy ciepła typu powietrze-woda są znakomitą alternatywę dla większości tradycyjnych źródeł ogrzewania budynków.

Coraz bardziej kurczące się zasoby surowców, duży wzrost ceny ropy naftowej i gazu, oraz ocieplenie klimatu sprawiają, że Klienci bardzo często decydują się na zakup i montaż pompy ciepła powietrze-woda. Powietrze otoczenia (atmosferyczne) jest bardzo dobrym źródłem energii cieplnej dla pomp ciepła. Instalacja pompy ciepła typu powietrze-woda nie wymaga wykonania drogiego dolnego źródła ciepła.

Prognozy ekspertów zapowiadają, że inverterowe pompy ciepła powietrze-woda będą w niedługim czasie stanowić główne źródło ciepła dla niskotemperaturowych systemów grzewczych. Na świecie jest zamontowanych co najmniej 80 mln różnych pomp ciepła. Aktualnie najbardziej i najszybciej wśród technologii wykorzystujących odnawialne źródła ciepła, jest technologia sprężarkowych inverterowych pomp ciepła typu powietrze-woda. Polecamy taki system, zarówno dla nowobudowanych domu/budynków. jak i dla modernizacji już istniejących kotłowni olejowych, gazowych, elektrycznych czy z piecami stałopalnymi.

W naszej ofercie proponujemy kilkadziesiąt modeli starannie wyselekcjonowanych różnych producentów - sprawdzamy m.in. współczynnik COP dla róznych temperatur zasilania i temperatur powietrza zewnętrznego, porównujemy spadek wydajności grzewczej pompy ciepła wraz z obniżaniem się temperatur zewnętrznych, sprawdzamy jakość wykonania oraz koniecznie pompa ciepła musi prezentować korzystny stosunek cena-jakość. Z czystym sumieniem polecamy więc trzech sprawdzonych i renomowanych (prawdopodobnie najlepszych na świecie) producentów: PANASONIC Aquarea /prod. japoński, seria SDC, SXC T-CAP, HT oraz All-in-One i monobloki/ , HITACHI Yutaki /prod. japoński, seria split S, S COMBI, HT-dwusprężarkowa i monoblok/ lub firmy MITSUBISHI ELECTRIC /prod. japoński, seria ZUBADAN lub Power Inverter - w wersji Mono lub Duo/.

Panasonic Aquarea logo

   logo HITACHI Yutaki Mitsubishi Electric Ecodan logo

  

W wielu krajach Europy takich jak Niemcy, Francja, Szwecja, Szwajcaria, Finlandia czy Austria ilość domów i budynków w których wykorzystana jest powietrzna pompa ciepła bardzo dynamicznie wzrasta. Np. już w 2008 roku prawie w co drugim domu budowanym w w/w krajach była montowana pompa ciepła. W latach następnych było ich tylko coraz więcej. Na naszym rynku, w Polsce pompy ciepła wybierają osoby głównie budujące nowe domy. W domach tych będzie to podstawowe źródło grzewcze dla ogrzewania C.O. oraz przygotowania C.W.U. Oczywiście pompy ciepła są źródłem energii cieplnej czystym i niezawodnym (wg. statystyk najbardziej niezawodnym ze wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych).

Poniżej kilka naszych filmów z montażu pompy ciepła typu powietrze-woda - aby obejrzeć kliknij poniżej :

Pompa ciepła typu powietrze-woda z pomocą małej ilości energii elektrycznej wykorzystuje energię cieplną otoczenia (rozproszona i zmagazynowana w w powietrzu atmosferycznym). Następnie zamienia ją w procesie termodynamicznym na energię użytkową co umożliwia ogrzewanie pomieszczeń w domach i budynkach. Cały proces jest dosyć tani i bardzo efektywny, co pozwala sporo obniżyć koszty ogrzewania, bo potrzebujemy z sieci elektrycznej tylko 1/4 energii. Pozostałe 3/4 energii pochodzi z darmowego powietrza atmosferycznego (odnawialne źródło ciepła). Na przykład do wytworzenia 4 kWh energii cieplnej C.O. potrzeba zużyć tylko 1 kWh energii elektrycznej z sieci, więc w tym przypadku współczynnik COP= 4,0.

Podstawową miarą sprawności pompy ciepła jest współczynnik COP. Już przy COP wyższym niż 1,3 ogrzewanie pompą ciepła jest bardziej opłacalne od ogrzewania olejem czy LPG. Przy współczynniku COP wyższym niż 2,5 ogrzewanie pompa ciepła jest tańsze nawet od ogrzewania gazem ziemnymo /kocioł gazowy kondensacyjny/, odpowiednio powyżej COP 2,0 /od ogrzewania peletem/ oraz COP powyżej 2,7 od ogrzewania "ekogroszkiem" - który oprócz nazwy z ekologią nic nie ma wspólnego. Średnioroczne współczynniki COP dla dobrych modeli pomp ciepła powietrze woda wysnoszą z reguły powyżej 3,0. W okresie letnim oczywiście pompy ciepła powietrze-woda możemy wtedy używać do bardzo taniego grzania CWU - wtedy sprawność COP waha się nawet 5,0. W sezonie grzewczym (jesień-zima-wiosna) najwięcej dni przypada na temperatury w okolicach "zera". Najlepsze osiągają sprawność COP 5,0 (dla A7/W35).

oferta Panasonic Aquarea

PANASONIC AQUAREA - dostępnych jest kilkadziesiąt modeli w różnych mocach grzewczych oraz kilka dedykowanych zasobników CWU. Modele mają COP od 5,0 (najwyższy dla modelu SDC 3 kW, po np. COP 4,84 (dla modelu SXC T-CAP 9 kW, tutaj również stała moc grzewcza stała aż do temperatur zewnętrznych -15 st.C). Modele z serii T-CAP pracują do temp. zewnętrznych -25 st.C. Dostępne są również pompy typu monoblok oraz modele wysokotemperaturowe HT (zasilanie CO nawet do 65 st.C, również przy temp. -15st.C) ... więcej

oferta Mitsubishi Electric Zubadan

MITSUBISHI ELECTRIC - ten system składa się również z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej-hydroboxu oraz jednostki zewnętrznej-agregat pompa ciepła. Maksymalna temperatura wody C.O. i CWU to nawet 60 st. C). Pompy ciepła z serii ZUBADAN pracują do temperatur zewnętrznych nawet -28°C ... więcej

      

HITACHI Yutaki

HITACHI - japoński producent oferuje modele z serii split: 4, 6, 7.5, 11, 14, 16, 20 i 24 kW oraz modele monoblok i wysokotemperaturową HT - dwie sprężarki. Pompy ciepła pracują do temp. zewnętrznych nawet -25 st.C. Wszystkie posiadają  ... więcej

 

 

 

Producent PANASONIC określił zakres pracy swoich pomp ciepła do temperatur zewnętrznych -20°C (w rzeczywistości wyłączają sie one przy niższych temperaturach, z kolei firma MITSUBISHI ELECTRIC określiła zakres pracy swoich pomp ciepła do -20/-28°C. Mimo iż wydajność pomp ciepła powietrze-woda najczęściej spada wraz ze spadkiem temperatury otoczenia - to przyjmująć, że średnia temperatura (w statystycznym sezonie grzewczym tj. ponad 200 dni) jest dodatnia (powyżej "zera"). Dotyczy o zwłaszcza regionów Polski: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie, Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie czy Łódzkie, w tych regionach liczba dni z temperaturą powyżej "zera" przekracza 70% wszystkich dni sezonu grzewczego. Na mroźne dni nasze najbardziej wydajne modele to Panasonic T-CAP oraz Mitsubishi Electric Zubadan - oba utrzymują (mają dostępną - inwerter)  niezmiennie wysoką wydajność grzewczą od temperatur dodatnich aż do temperatur zewnętrznych -15°C !

Tutaj można zoobaczyć średnią temperaturę miesięczną / proszę kliknąć na obrazek i wybrać rok-miesiąc:

W hydroboxie montowana jest wspomagająca grzałka elektryczna (zależnie od modelu o róznej mocy grzewczej), jest to tzw. back-up heater, który zapewnia brakującą moc w szczytowym zapotrzebowaniu budynku na ciepło. Zależnie od strefy klimatycznej i doboru pompy ciepła średnio grzałka dostarcza ok. 5-15% zapotrzebowania (w Polsce to zaledwie kilkanaście dni kiedy pracę pompy ciepła będzie wspomagała back-up heater. Zdecydowanie większą część zapotrzebowania na ciepło budynku pokrywana jest z pracującej pompa ciepła (średnio ok. 85-95% zależnie od doboru). Wydajność grzewcza pompy ciepła zazwyczaj dobierana jest na 80-90% obliczonego zapotrzebowania ciepła budynku. W czasie najzimniejszych dni (np. poniżej -10/-15°C) automatycznie gdy brakuję mocy z pompy ciepła - załącza się wspomaganie poprzez grzałkę elektryczną (często kilkustopniową). Takie działąnie systemu umożliwia zoptymalizowanie kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych pompy ciepła. Poprzezi zastosowanie wyłącznie najnowocześniejszych sprężarek inwerterowych (modulacja wydajności) moc grzewcza jast idealnie dopasowana do bieżącego zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.

Sprawność energetyczna ( COP) danej pompy ciepła zależy głównie od różnicy temperatury między źródłami: dolnym (tj. powietrze atmosfweryczne) i górnym (odbiorniki ciepła w budynku). Głównym obszarem zastosowania pomp ciepła powinny więc być niskotemperaturowe i ewentualnie średniotemperaturowe ogrzewanie wodne (np. płaszczyznowe podłogowe - temp. zasilania C.O. 28-35°C , ogrzewanie z klimakonwektorami - temp. zasilania C.O. 35-45°C), oraz przewymiarowane grzejniki panelowe - temp. zasilania C.O. 45-55°C).

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła typu powietrze-woda ?

stosunkowo niska cena nie tylko pompy ciepła, ale i całego systemu - Inwestor oszczędza przy instalacji
dosyć krótki termin realizacji i montażu od ok. 1,5-3 dni - Inwestor oszczędza czas
niedroga eksploatacja - Inwestor oszczędza każdego dnia
długoletnia żywotność i trwałość w porównaniu do innych źródeł ciepła - Inwestor oszczedza na wymianie systemu
możliwość zastosowania w budynkach bez pomieszczenia kotłownii - Inwestor oszczędza na budowie osobnego pomieszczenia
uniezależnia od wzrostu cen paliw (gazu i oleju opałowego) - Inwestora nie dotyczą podwyżki paliw
wygoda i czystość - bez montowania komina oraz bez dodatkowej wentylacji - Inwestor nie pracuje jako palacz (np. jak w kotłowniach stałopalnych)
cicha praca jednostki zewnętrznej - nie jest dokuczliwa dla otoczenia - Inwestor śpi spokojnie i nie obawia się reakcji sąsiadów
bezpieczna dla środowiska - nie emituje sadzy ani spalin, nie zanieczyszcza otoczenia - Inwestor przyczynia się do ochrony środowiska
wysoka sprawność nie spada w okresie eksploatacji - Inwestor nie obawia się podwyższenia kosztów

 

Dostępny aktualny 2017 cennik pomp ciepła typu powietrze-woda dla C.O. / C.W.U. Wypełnij formularz - wyślij zapytanie a otrzymasz kompletną ofertę na pompę ciepła (z dużym rabatem) oraz z montażem.

pompy ciepła Panasonic Aquarea

Wybierz Europejskiego Certyfikowanego Instalatora Pomp Ciepła PL-HP-00026
- przeczytaj więcej tutaj EHPA

 

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13