red2.jpg red1.jpg red3.jpg

PANASONIC AQUAREA

 

 

 

 

 

 

 

Firma PANASONIC może się poszczycić ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów ogrzewania i klimatyzacji - koncern należy do niekwestionowanych liderów tej branży na świecie - produky powstają w sumie w 294 zakładach na całym świecie, a do chwili obecnej nabywców znalazło już ponad 200 milionów sprężarek ! - swoją marką gwarantuje niezawodność i długotrwałą pracę urządzeń.

 

Nowa oferta - pompy ciepła powietrze-woda serii AQUAREA do zastosowań w domach mieszkalnych oraz budynkach handlowo-usługowych.

 

Wykorzystując swoje doświadczenie w produkcji pomp ciepła powietrze-powietrze wprowadził na rynek system grzewczy AQUAREA z najwyższym na świecie współczynnikiem np. COP=4,84 (model SXC split T-CAP 9 kW) lub np. COP=5,07 (model monoblok WH-MDC05F3E5) , wykorzystujący technologię pompy ciepła powietrze-woda. Cały system składa się z 3 (split) podstawowych elementów: jednostki zewnętrznej-pompa ciepła, jednostki wewnętrznej-hydrobox (wymiennik ciepła pomiędzy układem freonowym i układem wodnym) oraz zbiornika C.W.U. lub 2 (monoblok) elementów: jednostka zewnętrzna (pompa ciepła-hydrobox) oraz zasobnika C.W.U.
split czy monoblok

Oferta pomp ciepła AQUAREA o wydajnościach grzewczych (nominalne dla A7/W35):

  • 3,0 kW, 5,0 kW, 7,0 kW, 9,0 kW   High Performance split SDC oraz ADC All in One
  • 9,0 kW, 12,0 kW, 16 kW   T-CAP split SXC oraz AXC All in One  /stała moc grzewcza do temperatur zewnętrznych -15 st.C
  • 9,0 kW, 12 kW   HT split SHF   /temperatura zasilania C.O. nawet do +65 st.C
  • 5,0 kW, 6,0 kW, 9,0 kW, 12,0 kW, 16,0 kW   MDC monoblok
  • 9,0 kW, 12,0 kW   T-CAP MXC monoblok
  • 9,0 kW, 12,0 kW   HT monoblok

 
Dostępne zasilanie zależnie od modeli/: 1 fazowe 230V lub 3 fazowe 400V.

Bez względu na potrzeby w zakrewsie grzania lub chłodzenia - do każdego budynku można dobrać odpowiednią pompę z tej serii - lub kaskadę pomp ciepła. Pompy ciepła AQUAREA można instalować w nowych budynkach-obiektach oraz w modernizowanych kotłowniach - to ekonomiczne i ekologiczne źródło ogrzewania.

reklama - Panasonic Aquarea

Oferowane pompy ciepła serii AQUAREA zostały zaprojektowane i wyprodukowane wyłącznie przez japońską firmę PANASONIC.

Panasonic Aquarea - nr 1 w Japoni

Zastosowanie zaawansowanej technologii takich jak inwerterowy system zapewnia właściwą i stałą temp. w pomieszczeniu o każdej porze oraz najniższe zużycie energii. System może (opcja) również chłodzić pomieszczenia latem (wtedy jednostkami wewnętrznymi są najczęściej klimakonwektory wodne). Inwestycja w pompę ciepła jest niezwykle ekonomiczna, z 1 kW prądu pompa ciepła wytwarza od 2 do 6 kW ciepła (zależnie od temperatur zasilania c.o. oraz temperatur zewnętrznych). Dzięki temu, że PANASONIC jest producentem sprężarek na ogromną skalę, cena systemu AQUAREA została ustalona na bardzo konkurencyjnym poziomie. Izolacjia akustyczna i sprężarka inwerterowa zapewniają niezwykle cichą pracę pompy ciepła. Instalacja systemu jest łatwa i szybka. Nie wymaga instalacji kominów, zbiorników paliwa i połączeń gazowych. Hydrobox oraz zasobnik c.w.u. można zlokalizować w pomieszczeniach, które będą pełnić także inne funkcje gospodarcze - można zrezygnować z typowej kotłowni (oszczędność w czasie budowy dodatkowych kilku m.kw).

PANASONIC AQUAREA można skonfigurować na trzy sposoby - monoenergetyczny, monowalentny i biwalentny - dla zapewnienia optymalnej równowagi pomiędzy kosztami inwestycji i eksploatacji oraz rozszerzenia rodzajów projektów, w których można wykorzystać system.

Oprócz wspomnianych trzech konfiguracji pompę ciepła można też połączyć /zarządzanie pracą i energią/ z alternatywnymi odnawialnymi źródłami energii, np. ogniwami fotowoltaicznymi.

 

PANASONIC AQUAREA - w układzie monoenergetycznym

Pompa ciepła zwymiarowana jest na zapewnienie 90-95% rocznego zapotrzebowania mocy grzewczej, natomiast pozostałe 5-10% dostarcza dodatkowa niewielka grzałka elektryczna. W przypadku niespodziewanej awarii, tak zwymiarowana pompa ciepła zapewni nam bezpieczeństwo nawet przy największych mrozach. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pompy ciepła, która pokryje ok. 70-80% obciążenia grzewczego w najzimniejsze dni. Monoenergetyczna konfiguracja jest zalecana w większości zastosowań, ponieważ zapewnia ona optymalną równowagę pomiędzy kosztami inwestycji i bieżącej eksploatacji.

PANASONIC AQUAREA - w układzie monowalentnym

Pompa ciepła zwymiarowana jest do pokrycia 100% zapotrzebowania grzewczego w najzimniejszym dniu roku. Takie rozwiązanie zalecane jest dla domów o bardzo niskim zużyciu energii w klimacie umiarkowanym bez surowych zim. Początkowe koszty inwestycji mogą być wyższe, ale zużycie energii jest najniższe ze wszystkich układów.

PANASONIC AQUAREA - w układzie biwalentnym

Układ biwalentny to połączenie dwóch osobnych źródeł ciepła - pompy ciepła oraz kotła paliwowego. Możliwe są dwa rodzaje układu biwalentnego: połączony szeregowo lub równolegle. Przy połączeniu szeregowym kocioł paliwowy pokrywa tylko szczytowe zapotrzebowanie mocy grzewczej, natomiast przy połączeniu równoległym kocioł zwymiarowany jest do pokrycia pełnego obciążenia grzewczego w najchłodniejszy dzień roku. Konfiguracja równoległa zalecana jest w przypadku, gdy istnieje już system ogrzewania. Dołączenie PANASONIC AQUAREA pozwala wtedy zoptymalizować zużycie energii w całym systemie.

 

Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otaczającego ją powietrza, które następnie jest transmitowane poprzez obieg czynnika chłodniczego do znajdującego się wewnątrz hydroboxu. Dolny zakres temperatury dla pracy systemu PANASONIC AQUAREA określono na -20 stopni C /choć doświadczalnie potwierdzono jego działanie do -28/-25 stopni C dla serii T-CAP.  System posiada wbudowany unikalny system anty zamrożeniowy.

Jednostka wewnętrzna hydrobox

Wewnętrzny hydrobox przekazuje ciepło od czynnika chłodniczego do obiegu wodnego instalacji ogrzewania centralnego, instalacji ogrzewania podłogowego i zbiornika ciepłej wody użytkowej. W hydroboxie znajdują się grzałki elektryczne (zależnie od doboru 3-6-9 kW), które wspomagają pompę ciepła w okresach największych mrozów (można je również wyłączyć lub nastawić możliwość pracy ok np. -15 st.C na zewnątrz). Chłodzenie jest osiągane poprzez obniżenie temperatury wody w obiegu (temp. 7-12 st.C) i jej przepływ przez klimakonwektory. System może również zapewnić umiarkowane chłodzenie poprzez ogrzewanie podłogowe lub grzejniki dzięki ograniczeniu najniższej temperatury wody. Podgrzanie ciepłej wody użytkowej jest realizowane poprzez przełączenie systemu z chłodzenia lub ogrzewania na tryb C.W.U.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej (opcjonalny)

Specjalnie zbiorniki (kilka wielkości: od 200 L, 250 L, 300 L po kilkuset litrowe zasobniki C.W.U.) wodne ze stali nierdzewnej lub emaliowane , utrzymujące najwyższy poziom sprawności energetycznej spełniają wymagania odnośnie ciepłej wody użytkowej (CWU). Połączenie dodatkowej/awaryjnej elektrycznej grzałki  (do wyboru moce od 2 do 9 kW dla dużych zasobników) wspomagającej zapewnia najniższe możliwe zużycie energii i szybkie podgrzanie wody. Dodatkowo po podłączeniu zasilania (opcja) grzałki do hydroboxu, wbudowana funkcja na sterowniku hydroboxu podnosi temperaturę wody do +75°C lub wyższej przynajmniej raz w tygodniu w celu zapobiegania możliwości rozwoju bakterii legionella. W naszej ofercie mamy zasobniki od PANASONIC, GALMET, LEMET, TERMICA, LAPESA. W modelach AQUAREA All in One - zasobnik CWU 185 L (nierdzewny) jest już wbudowany w jednostkę wewnętrzną hydrobox.

Klimakonwektory (opcjonalne)

Można również podłączyć prawie każdy (również innego producenta) klimakonwektor. W naszej ofercie mamy zankomite klimakonwektory-grzejniki PANASONIC AQUAREA AIR lub inne klimakonwektory z naszej oferty.

Sterowanie systemem

Układ sterowania systemem i interfejs użytkownika jest zamontowany w hydroboxie i wyposażony jest w tygodniowy timer, który umożliwia kontrolę temperatury w pomieszczeniach w zależności od wymagań użytkownika. Timer może być programowany dla poszczególnych godzin lub dni tak, że termperatury mogą być obniżane w nocy lub w czasie wakacji i podwyższane rano lub po powrocie do domu. Komfort użykownika zależny od osobistych preferencji jest utrzymywany przez cały czas. W przypadku, gdy wymagana jest indywidualna kontrola temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, należy np. dodatkowo przewidzieć konwencjonalne termostaty pokojowe do sterowania ogrzewania podłogowego.

W modelach AQUAREA jest dostępny nowy udoskonalony sterownik.

 

nowość 2016 ! Nowy sterownik w pompach ciepła - hydroboxie generacji H 
(dostępne dla modeli High Performance SDC/ADC 3-5-7-9 kW 1 faz. oraz T-CAP SXC 9-12-16 kW 3 faz.) :

Zaawansowany sterownik do pomp ciepła generacji H
Bardziej czytelny i łatwiejszy do obsługi sgerownik, który jest wyposażony w podświetlany pełnopunktowy wyświetlacz LCD i duży panel dotykowy.

Panasonic Aquarea High Performance

Nowy moduł WiFi (opcja)

Sterownik został stworzony z myślą o prostej, intuicyjnej i bezproblemowej obsłudze. Sterownik kontroluje dystrybucję ciepłej wody pomiędzy trybami pracy systemu (centralne ogrzewanie oraz ciepłej wody użytkowej). Wbudowany układ logiczny zbiera informację z czujników, reguluje temperaturę wody i optymalizuje zużycie prądu. Ponadto urządzenie zapewnia ochronę przeciwbakteryjną - zapobiega rozwojowi bakterii w zbiorniku ciepłej wody użytkowej /jeżeli w zasobniku cwu jest zamontowana grzałka elektryczna/. Ten prosty w obsłudze sterownik, zainstalowany jest na module wewnętrznym. Dzięki dużemu i dokładnemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość zmiany wszystkich głównych parametrów oraz może ustawić program pracy urządzenia. Jako nowość wprowadzono (opcja płatna) moduł WiFi firmy IntesisHome który pozwala przy użyciu internetu /strona www / lub smartfona czy tableta na sterowanie podstawowymi funkcjami sterownika hydroboxu.

 

 

Pompy ciepła PANASONIC AQUAREA można również z powodzeniem użytkować w firmie: restauracje, magazyny, sklepy , biura  - dla mniejszych powierzchni jako pojedyńcze urządzenia, dla większych jako kaskada kilku pomp ciepła ...

 

 

PAMIĘTAJ - MONTAŻ TYLKO Z FIRMĄ KTÓRA MA AKTUALNĄ AKREDYTACJĘ !

Akredytacja PANASONIC - jest wymagana po 1 kwietnia 2015 r. do oferowania gwarancji producenta na instalowane pompy ciepła PANASONIC AQUAREA.  Bez akredytacji producent nie udziela gwarancji !


Gwarancja na pompy ciepła wynosi 3 lata, na samą sprężarkę 5 lat gwarancji. Panasonic Aquarea 5 lat gwarancji na sprężarkę

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

(61) 875 05 26

Bydgoszcz

Poznańska 10/10

515 510 500

Łódź

Gdańska 54/308

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka 14/16

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia 6/12 lok. 766

(22) 646 21 13