red2.jpg red1.jpg red3.jpg

PANASONIC AQUAREA

 

 

 

 

 

 

 

Firma PANASONIC może się poszczycić ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów ogrzewania i klimatyzacji - koncern należy do niekwestionowanych liderów tej branży na świecie - produky powstają w sumie w 294 zakładach na całym świecie, a do chwili obecnej nabywców znalazło już ponad 200 milionów sprężarek ! - swoją marką gwarantuje niezawodność i długotrwałą pracę urządzeń.

 

Nowa oferta - pompy ciepła powietrze-woda serii AQUAREA do zastosowań w domach mieszkalnych oraz budynkach handlowo-usługowych.

 

Wykorzystując swoje doświadczenie w produkcji pomp ciepła powietrze-powietrze wprowadził na rynek system grzewczy AQUAREA z najwyższym na świecie współczynnikiem np. COP=4,84 (model SXC split T-CAP 9 kW) lub np. COP=5,07 (model monoblok WH-MDC05F3E5) , wykorzystujący technologię pompy ciepła powietrze-woda. Cały system składa się z 3 (split) podstawowych elementów: jednostki zewnętrznej-pompa ciepła, jednostki wewnętrznej-hydrobox (wymiennik ciepła pomiędzy układem freonowym i układem wodnym) oraz zbiornika C.W.U. lub 2 (monoblok) elementów: jednostka zewnętrzna (pompa ciepła-hydrobox) oraz zasobnika C.W.U.
split czy monoblok

Oferta pomp ciepła AQUAREA o wydajnościach grzewczych (nominalne dla A7/W35):

  • 3,0 kW, 5,0 kW, 7,0 kW, 9,0 kW   High Performance split SDC oraz ADC All in One
  • 9,0 kW, 12,0 kW, 16 kW   T-CAP split SXC oraz AXC All in One  /stała moc grzewcza do temperatur zewnętrznych -15 st.C
  • 9,0 kW, 12 kW   HT split SHF   /temperatura zasilania C.O. nawet do +65 st.C
  • 5,0 kW, 6,0 kW, 9,0 kW, 12,0 kW, 16,0 kW   MDC monoblok
  • 9,0 kW, 12,0 kW   T-CAP MXC monoblok
  • 9,0 kW, 12,0 kW   HT monoblok

 
Dostępne zasilanie zależnie od modeli/: 1 fazowe 230V lub 3 fazowe 400V.

Bez względu na potrzeby w zakrewsie grzania lub chłodzenia - do każdego budynku można dobrać odpowiednią pompę z tej serii - lub kaskadę pomp ciepła. Pompy ciepła AQUAREA można instalować w nowych budynkach-obiektach oraz w modernizowanych kotłowniach - to ekonomiczne i ekologiczne źródło ogrzewania.

reklama - Panasonic Aquarea

Oferowane pompy ciepła serii AQUAREA zostały zaprojektowane i wyprodukowane wyłącznie przez japońską firmę PANASONIC.

Panasonic Aquarea - nr 1 w Japoni

Zastosowanie zaawansowanej technologii takich jak inwerterowy system zapewnia właściwą i stałą temp. w pomieszczeniu o każdej porze oraz najniższe zużycie energii. System może (opcja) również chłodzić pomieszczenia latem (wtedy jednostkami wewnętrznymi są najczęściej klimakonwektory wodne). Inwestycja w pompę ciepła jest niezwykle ekonomiczna, z 1 kW prądu pompa ciepła wytwarza od 2 do 6 kW ciepła (zależnie od temperatur zasilania c.o. oraz temperatur zewnętrznych). Dzięki temu, że PANASONIC jest producentem sprężarek na ogromną skalę, cena systemu AQUAREA została ustalona na bardzo konkurencyjnym poziomie. Izolacjia akustyczna i sprężarka inwerterowa zapewniają niezwykle cichą pracę pompy ciepła. Instalacja systemu jest łatwa i szybka. Nie wymaga instalacji kominów, zbiorników paliwa i połączeń gazowych. Hydrobox oraz zasobnik c.w.u. można zlokalizować w pomieszczeniach, które będą pełnić także inne funkcje gospodarcze - można zrezygnować z typowej kotłowni (oszczędność w czasie budowy dodatkowych kilku m.kw).

PANASONIC AQUAREA można skonfigurować na trzy sposoby - monoenergetyczny, monowalentny i biwalentny - dla zapewnienia optymalnej równowagi pomiędzy kosztami inwestycji i eksploatacji oraz rozszerzenia rodzajów projektów, w których można wykorzystać system.

Oprócz wspomnianych trzech konfiguracji pompę ciepła można też połączyć /zarządzanie pracą i energią/ z alternatywnymi odnawialnymi źródłami energii, np. ogniwami fotowoltaicznymi.

 

PANASONIC AQUAREA - w układzie monoenergetycznym

Pompa ciepła zwymiarowana jest na zapewnienie 90-95% rocznego zapotrzebowania mocy grzewczej, natomiast pozostałe 5-10% dostarcza dodatkowa niewielka grzałka elektryczna. W przypadku niespodziewanej awarii, tak zwymiarowana pompa ciepła zapewni nam bezpieczeństwo nawet przy największych mrozach. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pompy ciepła, która pokryje ok. 70-80% obciążenia grzewczego w najzimniejsze dni. Monoenergetyczna konfiguracja jest zalecana w większości zastosowań, ponieważ zapewnia ona optymalną równowagę pomiędzy kosztami inwestycji i bieżącej eksploatacji.

PANASONIC AQUAREA - w układzie monowalentnym

Pompa ciepła zwymiarowana jest do pokrycia 100% zapotrzebowania grzewczego w najzimniejszym dniu roku. Takie rozwiązanie zalecane jest dla domów o bardzo niskim zużyciu energii w klimacie umiarkowanym bez surowych zim. Początkowe koszty inwestycji mogą być wyższe, ale zużycie energii jest najniższe ze wszystkich układów.

PANASONIC AQUAREA - w układzie biwalentnym

Układ biwalentny to połączenie dwóch osobnych źródeł ciepła - pompy ciepła oraz kotła paliwowego. Możliwe są dwa rodzaje układu biwalentnego: połączony szeregowo lub równolegle. Przy połączeniu szeregowym kocioł paliwowy pokrywa tylko szczytowe zapotrzebowanie mocy grzewczej, natomiast przy połączeniu równoległym kocioł zwymiarowany jest do pokrycia pełnego obciążenia grzewczego w najchłodniejszy dzień roku. Konfiguracja równoległa zalecana jest w przypadku, gdy istnieje już system ogrzewania. Dołączenie PANASONIC AQUAREA pozwala wtedy zoptymalizować zużycie energii w całym systemie.

 

Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otaczającego ją powietrza, które następnie jest transmitowane poprzez obieg czynnika chłodniczego do znajdującego się wewnątrz hydroboxu. Dolny zakres temperatury dla pracy systemu PANASONIC AQUAREA określono na -20 stopni C /choć doświadczalnie potwierdzono jego działanie do -28/-25 stopni C dla serii T-CAP.  System posiada wbudowany unikalny system anty zamrożeniowy.

Jednostka wewnętrzna hydrobox

Wewnętrzny hydrobox przekazuje ciepło od czynnika chłodniczego do obiegu wodnego instalacji ogrzewania centralnego, instalacji ogrzewania podłogowego i zbiornika ciepłej wody użytkowej. W hydroboxie znajdują się grzałki elektryczne (zależnie od doboru 3-6-9 kW), które wspomagają pompę ciepła w okresach największych mrozów (można je również wyłączyć lub nastawić możliwość pracy ok np. -15 st.C na zewnątrz). Chłodzenie jest osiągane poprzez obniżenie temperatury wody w obiegu (temp. 7-12 st.C) i jej przepływ przez klimakonwektory. System może również zapewnić umiarkowane chłodzenie poprzez ogrzewanie podłogowe lub grzejniki dzięki ograniczeniu najniższej temperatury wody. Podgrzanie ciepłej wody użytkowej jest realizowane poprzez przełączenie systemu z chłodzenia lub ogrzewania na tryb C.W.U.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej (opcjonalny)

Specjalnie zbiorniki (kilka wielkości: od 200 L, 250 L, 300 L po kilkuset litrowe zasobniki C.W.U.) wodne ze stali nierdzewnej lub emaliowane , utrzymujące najwyższy poziom sprawności energetycznej spełniają wymagania odnośnie ciepłej wody użytkowej (CWU). Połączenie dodatkowej/awaryjnej elektrycznej grzałki  (do wyboru moce od 2 do 9 kW dla dużych zasobników) wspomagającej zapewnia najniższe możliwe zużycie energii i szybkie podgrzanie wody. Dodatkowo po podłączeniu zasilania (opcja) grzałki do hydroboxu, wbudowana funkcja na sterowniku hydroboxu podnosi temperaturę wody do +75°C lub wyższej przynajmniej raz w tygodniu w celu zapobiegania możliwości rozwoju bakterii legionella. W naszej ofercie mamy zasobniki od PANASONIC, GALMET, LEMET, TERMICA, LAPESA. W modelach AQUAREA All in One - zasobnik CWU 185 L (nierdzewny) jest już wbudowany w jednostkę wewnętrzną hydrobox.

Klimakonwektory (opcjonalne)

Można również podłączyć prawie każdy (również innego producenta) klimakonwektor. W naszej ofercie mamy zankomite klimakonwektory-grzejniki PANASONIC AQUAREA AIR lub inne klimakonwektory z naszej oferty.

Sterowanie systemem

Układ sterowania systemem i interfejs użytkownika jest zamontowany w hydroboxie i wyposażony jest w tygodniowy timer, który umożliwia kontrolę temperatury w pomieszczeniach w zależności od wymagań użytkownika. Timer może być programowany dla poszczególnych godzin lub dni tak, że termperatury mogą być obniżane w nocy lub w czasie wakacji i podwyższane rano lub po powrocie do domu. Komfort użykownika zależny od osobistych preferencji jest utrzymywany przez cały czas. W przypadku, gdy wymagana jest indywidualna kontrola temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, należy np. dodatkowo przewidzieć konwencjonalne termostaty pokojowe do sterowania ogrzewania podłogowego.

W modelach AQUAREA jest dostępny nowy udoskonalony sterownik.

 

nowość 2016 ! Nowy sterownik w pompach ciepła - hydroboxie generacji H 
(dostępne dla modeli High Performance SDC/ADC 3-5-7-9 kW 1 faz. oraz T-CAP SXC 9-12-16 kW 3 faz.) :

Zaawansowany sterownik do pomp ciepła generacji H
Bardziej czytelny i łatwiejszy do obsługi sgerownik, który jest wyposażony w podświetlany pełnopunktowy wyświetlacz LCD i duży panel dotykowy.

Panasonic Aquarea High Performance

Nowy moduł WiFi (opcja)

Sterownik został stworzony z myślą o prostej, intuicyjnej i bezproblemowej obsłudze. Sterownik kontroluje dystrybucję ciepłej wody pomiędzy trybami pracy systemu (centralne ogrzewanie oraz ciepłej wody użytkowej). Wbudowany układ logiczny zbiera informację z czujników, reguluje temperaturę wody i optymalizuje zużycie prądu. Ponadto urządzenie zapewnia ochronę przeciwbakteryjną - zapobiega rozwojowi bakterii w zbiorniku ciepłej wody użytkowej /jeżeli w zasobniku cwu jest zamontowana grzałka elektryczna/. Ten prosty w obsłudze sterownik, zainstalowany jest na module wewnętrznym. Dzięki dużemu i dokładnemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość zmiany wszystkich głównych parametrów oraz może ustawić program pracy urządzenia. Jako nowość wprowadzono (opcja płatna) moduł WiFi firmy IntesisHome który pozwala przy użyciu internetu /strona www / lub smartfona czy tableta na sterowanie podstawowymi funkcjami sterownika hydroboxu.

 

 

Pompy ciepła PANASONIC AQUAREA można również z powodzeniem użytkować w firmie: restauracje, magazyny, sklepy , biura  - dla mniejszych powierzchni jako pojedyńcze urządzenia, dla większych jako kaskada kilku pomp ciepła ...

 

 

PAMIĘTAJ - MONTAŻ TYLKO Z FIRMĄ KTÓRA MA AKTUALNĄ AKREDYTACJĘ !

Akredytacja PANASONIC - jest wymagana po 1 kwietnia 2015 r. do oferowania gwarancji producenta na instalowane pompy ciepła PANASONIC AQUAREA.  Bez akredytacji producent nie udziela gwarancji !


Gwarancja na pompy ciepła wynosi 3 lata, na samą sprężarkę 5 lat gwarancji. Panasonic Aquarea 5 lat gwarancji na sprężarkę

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13