red2.jpg red1.jpg red3.jpg

MITSUBISHI ELECTRIC

Mitsubishi Electric Ecodan logo          5 lat gwarancji

MITSUBISHI ELECTRIC wykorzystując swoje doświadczenie związane z klimatyzacją wprowadza nowe urządzenia w gamie pomp ciepła powietrze-woda. Urządzenia te wykorzystują dotychczasowe technologie ZUBADAN Inverter lub Power Inverter - dając w efekcie wydajne i efektywne rozwiązania.

Wszystkie rozwiązania zastosowane przez MITSUBISHI ELECTRIC do pomp ciepła bazują na płynnej regulacji wydajności grzewczej. Producent stosuje własne sprężarki inverterowe opracowywane pod kątem zastosowań w pompach ciepła i klimatyzacji. Sprężarki te pozwalają na praktyczne dopasowanie się wydajności urządzenia do chwilowego zapotrzebowania budynku.

Z uwagi na lepsze parametry wszystkie urządzenia napełniane są czynnikiem chłodniczym R410A, który w porównaniu do uprzednio stosowanego R407C, potrafi przenieść więcej energii w tej samej masie czynnika, oraz pozwala na pracę pompy ciepła przy niższych temperaturach powietrza zewnętrznego.

reklama - Mitsubishi Electric Ecodan

reklama - Mitsubishi Electric Ecodan

 

ZUBADAN 

Urządzenia w tym typoszeregu charakteryzują się wysokim współczynnikiem COP, który dla układów powietrze/woda sięga COP=4,22 - 4,65 (A7/W35). Sposób sterowania pracą układu chłodniczego zapewni wysoki współczynnik COP w zakresie wszystkich temperatur zewnętrznych. Urządzenia w tym typoszeregu zapewniają niezawodne grzanie do temperatury -25°C (przy tej temperaturze jest spadek wydajności grzewczej do ok. 80-85% wydajności nominalnej). Do temperatury zewnętrznej -15 °C zapewniona jest stała wydajność grzewcza, bez spadku mocy i bez wsparcia grzałkami elektrycznymi.

Maksymalne temperatury wody uzyskiwane w tym układzie to +60°C, przy czym przy temperaturze -25°C możliwe jest osiągnięcie temperatury wody na wyjściu na poziomie +45°C.

Mitsuibishi Electric Zubadan 2017

 

Dostępne nowe modele 2017 ! 
zestawy pompy ciepła powietrze-woda MITSUBISHI ELECTRIC:


- modele ZUBADAN MONO z wolnostojącym zasobnikiem CWU
- modele ZUBADAN DUO z jednostką wewnętrzną z wbudowanym zasobnikiem CWU
- modele POWER Inverter MONO z wolnostojącym zasobnikiem CWU
- modele POWER inverter DUO z jednostką wewnętrzną z wbudowanym zasobnikiem CWU
Mitsuibishi Electric Zubadan 2017Mitsuibishi Electric Zubadan 2017

 

Działanie pompy ciepła polega, na doprowadzeniu do wymiennika ciepła agregatu zewnętrznego, czynnika R410A w postaci cieczy o niskiej temperaturze, następnie czynnik parując w bardzo niskiej temperaturze dochodzącej do -30°C "podbiera" ciepło z powietrza zewnętrznego (przepływającego przez wymiennik ciepła agregatu zewnętrznego). Pary czynnika R410A trafiają do sprężarki, w której na wskutek przemian termodynamicznych z zastosowaniem specjalnego dwustopniowego procesu sprężania, wzrasta temperatura i ciśnienie czynnika. Gorące pary, opuszczające sprężarkę, trafiają do jednostki wewnętrznej (do wymiennika płytowego) gdzie następuje wymiana ciepła (czynnik chłodniczy/woda c.o.), wewnątrz budynku.

Średnio sezonowy współczynnik wykorzystania energii elektrycznej COP określający ilość energii elektrycznej włożonej w pracę pompy ciepła, do ilości uzyskanej mocy cieplnej, wynosi w przypadku najnowszej generacji powietrznych pomp ciepła ZUBADAN około COP ~ 3,0-3,5. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii dwustopniowego sprężania, współczynnik COP dla temperatury powietrza zewnętrznego jest jednym z lepszych w przypadku obecnie stosowanych pomp ciepła powietrznych.

W module hydraulicznym wbudowane jest elektryczne ogrzewanie wspomagające pompę ciepła. Uruchamia się wówczas, gdy temperatura spadnie poniżej tzw. temperatury przełączania (do ustawienia w menu, w procesie instalacji pompy ciepła). Ogrzewanie wspomagające przejmuje wówczas pokrycie pozostałego zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

 

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

(61) 875 05 26

Bydgoszcz

Poznańska 10/10

515 510 500

Łódź

Gdańska 54/308

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka 14/16

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia 6/12 lok. 766

(22) 646 21 13