red2.jpg red1.jpg red3.jpg

MITSUBISHI ELECTRIC

Mitsubishi Electric Ecodan logo          5 lat gwarancji

MITSUBISHI ELECTRIC wykorzystując swoje doświadczenie związane z klimatyzacją wprowadza nowe urządzenia w gamie pomp ciepła powietrze-woda. Urządzenia te wykorzystują dotychczasowe technologie ZUBADAN Inverter lub Power Inverter - dając w efekcie wydajne i efektywne rozwiązania.

Wszystkie rozwiązania zastosowane przez MITSUBISHI ELECTRIC do pomp ciepła bazują na płynnej regulacji wydajności grzewczej. Producent stosuje własne sprężarki inverterowe opracowywane pod kątem zastosowań w pompach ciepła i klimatyzacji. Sprężarki te pozwalają na praktyczne dopasowanie się wydajności urządzenia do chwilowego zapotrzebowania budynku.

Z uwagi na lepsze parametry wszystkie urządzenia napełniane są czynnikiem chłodniczym R410A, który w porównaniu do uprzednio stosowanego R407C, potrafi przenieść więcej energii w tej samej masie czynnika, oraz pozwala na pracę pompy ciepła przy niższych temperaturach powietrza zewnętrznego.

reklama - Mitsubishi Electric Ecodan

reklama - Mitsubishi Electric Ecodan

 

ZUBADAN 

Urządzenia w tym typoszeregu charakteryzują się wysokim współczynnikiem COP, który dla układów powietrze/woda sięga COP=4,22 - 4,65 (A7/W35). Sposób sterowania pracą układu chłodniczego zapewni wysoki współczynnik COP w zakresie wszystkich temperatur zewnętrznych. Urządzenia w tym typoszeregu zapewniają niezawodne grzanie do temperatury -25°C (przy tej temperaturze jest spadek wydajności grzewczej do ok. 80-85% wydajności nominalnej). Do temperatury zewnętrznej -15 °C zapewniona jest stała wydajność grzewcza, bez spadku mocy i bez wsparcia grzałkami elektrycznymi.

Maksymalne temperatury wody uzyskiwane w tym układzie to +60°C, przy czym przy temperaturze -25°C możliwe jest osiągnięcie temperatury wody na wyjściu na poziomie +45°C.

Mitsuibishi Electric Zubadan 2017

 

Dostępne nowe modele 2017 ! 
zestawy pompy ciepła powietrze-woda MITSUBISHI ELECTRIC:


- modele ZUBADAN MONO z wolnostojącym zasobnikiem CWU
- modele ZUBADAN DUO z jednostką wewnętrzną z wbudowanym zasobnikiem CWU
- modele POWER Inverter MONO z wolnostojącym zasobnikiem CWU
- modele POWER inverter DUO z jednostką wewnętrzną z wbudowanym zasobnikiem CWU
Mitsuibishi Electric Zubadan 2017Mitsuibishi Electric Zubadan 2017

 

Działanie pompy ciepła polega, na doprowadzeniu do wymiennika ciepła agregatu zewnętrznego, czynnika R410A w postaci cieczy o niskiej temperaturze, następnie czynnik parując w bardzo niskiej temperaturze dochodzącej do -30°C "podbiera" ciepło z powietrza zewnętrznego (przepływającego przez wymiennik ciepła agregatu zewnętrznego). Pary czynnika R410A trafiają do sprężarki, w której na wskutek przemian termodynamicznych z zastosowaniem specjalnego dwustopniowego procesu sprężania, wzrasta temperatura i ciśnienie czynnika. Gorące pary, opuszczające sprężarkę, trafiają do jednostki wewnętrznej (do wymiennika płytowego) gdzie następuje wymiana ciepła (czynnik chłodniczy/woda c.o.), wewnątrz budynku.

Średnio sezonowy współczynnik wykorzystania energii elektrycznej COP określający ilość energii elektrycznej włożonej w pracę pompy ciepła, do ilości uzyskanej mocy cieplnej, wynosi w przypadku najnowszej generacji powietrznych pomp ciepła ZUBADAN około COP ~ 3,0-3,5. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii dwustopniowego sprężania, współczynnik COP dla temperatury powietrza zewnętrznego jest jednym z lepszych w przypadku obecnie stosowanych pomp ciepła powietrznych.

W module hydraulicznym wbudowane jest elektryczne ogrzewanie wspomagające pompę ciepła. Uruchamia się wówczas, gdy temperatura spadnie poniżej tzw. temperatury przełączania (do ustawienia w menu, w procesie instalacji pompy ciepła). Ogrzewanie wspomagające przejmuje wówczas pokrycie pozostałego zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

 

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13