yellow1.jpg yellow3.jpg yellow2.jpg

BRINK EXCELLENT

Brink - to światowej klasy producent urządzeń techniki grzewczej i wentylacyjnej. Firma może poszczycić się ogromnym doświadczeniem w dziedzinie rekuperacji. Od 14 lat zajmuje się produkcją rekuperatorów Renovent. W ciągu ostatnich 4 lat przeprowadziła ponad 200,000 instalacji z użyciem Renovent HR. Rocznie fabrykę opuszcza ponad 30 tysięcy urządzeń.

Brink jest pionierem w dziedzinie rekuperacji przy użyciu krzyżowo-przeciwprądowego wymiennika ciepła, o uśrednionej sprawności 90%, w określonych warunkach sięgającej nawet 95%. Zastosowane materiały przy produkcji wymienników zapewniają nie tylko doskonałe parametry urządzenia, ale również, jego niezawodność i 100% wtórną przetwarzalność. Wszystko z myślą o środowisku naturalnym.

seria BRINK RENOVENT HR:

Urządzenie z serii Brink Renovent HR odzyskuje ciepło ze sprawnością do 95% i wyposażone jest w energooszczędne wentylatory zasilane prądem stałym. To co wyróżnia nową generację centralek Brink, to przede wszystkim możliwość indywidualnego ustawienia wydajności na każdym z trzech biegów. Urządzenie jest wyposażone również we wskaźnik zabrudzenia filtra, który pokazuje na wyświetlaczu, kiedy filtr jest zanieczyszczony. Centrale wyposażone są również w całkowicie nowy system ochrony przed niskimi temperaturami, pozwalający na optymalną pracę nawet przy bardzo niskich temperaturach atmosferycznych. Realizowane jest to poprzez ustawienie dysproporcji pomiędzy kanałem wywiewnym i nawiewnym.

Urządzenie Renovent HR, to najnowocześniejsze urządzenie tego typu na rynku. Cechuje się prostotą budowy i zapewnia niespotykane dotąd parametry użytkowe oraz bezawaryjność przy zachowaniu niespotykanej dotąd estetyki wykonania. Dzięki zastosowaniu wentylatorów na prąd stały w technologii Constant Flow urządzenie zapewnia ponad 40% oszczędności energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych wentylatorów. Dzięki wyrafinowanej technologii, moc wentylatorów modulowana jest przez urządzenie tak, że zapewnia stały przepływ powietrza na żądanym poziomie, niezależnie od stanu filtrów, instalacji czy warunków atmosferycznych. To rozwiązanie pozwala na utrzymanie odpowiedniej wentylacji nawet tam, gdzie konkurencyjne urządzenia nie mają szans.

Ponadto urządzenie charakteryzuje się:

ograniczoną emisją hałasu, dzięki zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych;
systemem diagnostycznym awarii; (informacje o 10 różnych stanach urządzenia są przedstawiane na wyświetlaczu);
opcją podłączenia dodatkowej płytki sterującej, zapewniającej sterowanie urządzeniami np: nagrzewnicą, czujnikiem wilgotności, czujnikiem jakości powietrza;
automatycznie sterowanym bypass-em (standard)  
dostarczamy sterownik tygodniowy (z wyświetlaczem) BRINK lub zamiennik IB Tron m.in. z programowaniem tygodniowym (z wyświetlaczem)


Dane techniczne BRINK RENOVENT HR MEDIUM:

Wydatek: max. 300 m3/h (przy 150 Pa)
Odzysk ciepła: do 95%
Typ wymiennika: krzyżowo-przeciwprądowy
Zasilanie: 230V/50 Hz
Głośność (pomiar 1 m od obudowy): od 33,9dB(A)
Głośność (pomiar w kanale): od 32,1 dB(A)
 Pobór energii - już od 16 W
Waga: 31 kg
Filtry: G3 (2 szt)
Sterowanie: przełącznik 3-stopniowy (standard), panel sterowania z LED
System antyzamrożeniowy: płynna redukcja obrotów wentylatora nawiewnego
Bypass dla pracy letniej: w standardzie bypass automatyczny.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, wymiennik ciepła jest całkowicie wtórnie przetwarzalny (brak klejów i innych materiałów w wymienniku - przegrody są zgrzewane między sobą), nie posiada bezwładności cieplnej. Jego przegrody wykonane z polietylenu są tak cienkie, że eliminują efekt izolacji pomiędzy ciepłym a zimnym powietrzem, zapewniając doskonałą wymianę ciepła. Dzięki specjalnej konstrukcji, zapewniają minimalny opór przepływu powietrza, tym samym, redukując zużycie prądu potrzebnego na przetłoczenie tego powietrza przez wymiennik. Łączna powierzchnia wymiany ciepła wymiennika Renovent HR przekracza 15m2.

Urządzenie jest wyposażone w pełni automatyczny bypass, zapobiegający podgrzewaniu powietrza nawiewanego do budynku przez powietrze wywiewane (latem). Bypass jest całkowicie sterowany automatycznie, poprzez ustalenie temperatury, przy której ma on się otworzyć. Jest to odczuwalne szczególnie podczas letnich nocy, gdy pożądane jest świeże powietrze, wówczas ciepłe powietrze z pomieszczenia jest wymieniane chłodnym powietrzem z zewnątrz.

Zwarta budowa i lekkie materiały zapewniają prostotę montażu. Waga nie przekraczająca 31 kg i wymiary nie większe niż 675/605/430mm (szer/wys/gł) sprawiają, że montaż tego urządzenia staje się prosty i nie wymaga zmian w projektach. Wersje z drzwiczkami otwieranymi na lewo i prawo, dodatkowo ułatwiają dostęp do filtrów i innych komponentów. Różna konfiguracja umiejscowienia wejść i wyjść z urządzenia, pozwala na dostosowanie go do każdych potrzeb, a nie dostosowanie instalacji do urządzenia.

seria BRINK EXCELLENT:

Firma BRINK wprowadziła nowy model /udoskonalony/ EXCELLENT oraz EXCELLENT PLUS. Centrala wentylacyjna ma wydatek max. 400 m3/h (przy 150 Pa), jest z automatycznym by-passem i wstępną nagrzewnicą elektryczną 0-1000 W.

Poszerzony wymiennik ciepła, umożliwia lepsze przenikanie ciepła i niższy spadek ciśnienia. Centrala wyposażona jest w najnowszą technologię: cichsze i jeszcze bardziej energooszczędne wentylatory (dzięki ulepszeniom konstrukcyjnym). W celu uzyskania niskiego poziomu hałasu, zredukowano opór wewnętrzny. Obejście by-pass jest aktywne wówczas, gdy spełnione zostają warunki wstępne /dzięki temu powietrze wewnątrz nie jest niepotrzebnie ogrzewane w warunkach letnich/. W razie potrzeby, inteligentny system wstępnego ogrzewania podgrzewa powietrze zewnętrzne tak, aby uchronić wymiennik ciepła przed zamarznięciem przy niskich temperaturach zewnętrznych. Gwarantuje to zrównoważoną wentylację we wszystkich warunkach pogodowych.

Wentylatory na prąd stały - elektryczna moc znamionowa została zredukowana, poprzez zainstalowanie wydajnych wentylatorów, w połączeniu ze stałym sterowaniem strumienia przepływu. Takie sterowanie zapewnia uzyskiwanie wymaganego stałego strumienia przepływu przy zmiennych cisnieniach w kanałach powietrznych.

Filtry - urządzenie wyposażono standardowo w filtr G3 /opcja filtr dolotowy F7 /.
Dostęna werja urządzenia LEWA i PRAWA.

 

Dane techniczne centrali RENOVENT EXCELLENT:

wydatek 400 m3/h przy 150 Pa
poziom hałasu 40 dB(A) przy 200 m3/h i 80 Pa
zużycie energii bez nagrzewnicy wstępnej: <15 W przy 100 m3/h (11 Pa) ; <41 W przy 200 m3/h (45 Pa); <100 W przy 300 m3/h (100 Pa)
nagrzewnica wstępna 0-1000 W
filtry 2xG3 /opcja F7 nawiew/
króćce przyłączeniowe 4 x D180mm
wymiary 760x675x545 mm
waga 38 kg

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13