slide3.jpg slide2.jpg slide1.jpg

KLIMATYZACJA

Nasza firma AJB KLIMA świadczy na terenie woj. Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego oraz na terenie Niemiec - usługi profesjonalnego montażu systemów klimatyzacji. Zapewniamy Państwu ofertę kompleksowej obsługi dla budynków małych i dużych w zakresie klimatyzacji komfortu:

 • klimatyzatory split ścienne pojedyńcze
 • klimatyzatory multi-split (1 agregat zewnętrzny i od 2 do 8 jednostek wewnętrznych)
 • klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe
 • klimatyzatory podstropowe
 • klimatyzatory kasetonowe
 • klimatyzatory kanałowe oraz do central wentylacyjnych
 • klimatyzacja typu systemy VRF oraz mini VRF

montaż klimatyzacji

Nasza ekipa posiada duże doświadczenie w montażu (kilkaset zamontowanych urządzeń) i wiedzę o technice chłodniczej, grzewczej i wentylacyjnej oraz jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt i narzędzia.

Dobieramy, sprzedajemy i montujemy urządzenia dla różnych obiektów - oferta dostawy urządzeń klimatyzacyjnych i usług montażu skierowana jest do Inwestorów, którzy chcą zapewnić efektywne i ekonomiczne chłodzenie / grzanie swoich pomieszczeń:

 • domy jednorodzinne i wielorodzinne
 • mieszkania i apartamenty
 • lokale handlowe i usługowe (np. sklepy, hotele, pensjonaty, stacje benzynowe … )
 • budynki biurowe i sale konferencyjne
 • lokale gastronomiczne (restauracje, bary ...)
 • banki i obiekty użyteczności publicznej (urzędy, sądy ...)
 • obiekty informatyczne i telekomunikacyjne (serwerownie ...)
 • laboratoria i pomieszczenia technologiczne
 • szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie / stomatologiczne, apteki i magazynów leków


Jeśli szukasz solidnego klimatyzatora /pompę ciepła / lub masz pytania - zadzwoń do nas tel: 515 510 500 lub 510 242 510 lub wyślij zapytanie na e-maila: biuro@ajb-klima.pl


Montaż i serwis klimatyzacji oraz akcesoria do klimatyzacji oferujemy m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Świnoujściu, Poznaniu, Lesznie, Gnieźnie, Gorzowie, Zielonej Górze, Koszalinie, Kołobrzegu, Pile, Wrocławiu, Legnicy, Lubinie, ... Działamy w dużych miastach jak i wszystkich mniejszych miejscowościach na terenie całego woj. Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego i Dolnośląskiego.

RATY NA KLIMATYZATOR / POMPA CIEPŁA POWIETRZE-POWIETRZE

tylko 4,8 % rocznie !

oferta specjalna ECO  /  oferta specjalna STANDARD  /  oferta specjalna PREMIUM
 
 
 
 

Nasza oferta podstawowa /sprawdzeni w praktyce przez wiele lat/ oparta jest na kilku dużych i renomowanych producentach klimatyzatorów m.in: LG Electronics, Panasonic, Mitsubishi Electric i Haier. Na życzenie mamy też inne marki.

Klimatyzatory LG Electronics

Firma ta wywodzi się z Korei i jest obecnie jednym z największych na świecie producentem klimatyzatorów (kilka milionów każdego roku). Ich nowa seria składa się z następujących modeli: Standard Plus, Basic, Artcool oraz Prestige. Rozwiązania proponowane przez firmę LG to nie tylko świetna jakość chłodzenia lub ogrzewania, lecz także nowoczesny, uniwersalny design, który z powodzeniem sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Producent ten korzysta z technologii „Inverter”, co powoduje maksymalne wyciszenie pracy urządzenia. Można je także ustawić na tzw. „tryb snu”, dzięki któremu każdy użytkownik może cieszyć się spokojnym wypoczynkiem bez dokuczliwego hałasu. Co więcej, moduły zewnętrzne wyposażone są w niezwykle mało donośny silnik i wiatrak, a także specjalny mechanizm wyciszający, dlatego poziom wibracji i towarzyszących im dźwięków jest znacząco zredukowany. Poza tym, urządzenia LG mają też możliwość osuszania wnętrza w zdrowy sposób, co pozwala wyeliminować nadmierną wilgoć, a przy tym chronić pomieszczenie przed przechłodzeniem.

..więcej


 

Klimatyzatory Panasonic

Producent ten ma swoje korzenie w Japonii, lecz obecnie jest znany i ceniony na całym świecie. Tworzone przez nich klimatyzatory cieszą się niesłabnącą popularnością w wielu krajach, jako że posiadają wyjątkowo solidne obudowy, które zapewniają długotrwałą pracę urządzenia bez zarzutu, a przez to odpowiednie warunki w danym pomieszczeniu non stop. Rozwiązania firmy Panasonic są wysoce ekologiczne, nie tracąc na tym nic ze swej jakości.

Najbardziej optymalne rozwiazanie powinno gwarantować pełen komfort wszystkim osobom w pomieszczeniu, a przy tym działać niezauważenie. Jego zadaniem jest nieustanne utrzymywanie przyjemnego klimatu, pracując przy tym kompletnie w tle. Tak właśnie funkcjonuje klimatyzacja Panasonic i aby utrzymać jej najwyższy standard, producent systematycznie poddaje swoje urządzenia wnikliwym testom.

więcej


 

 

 

 

 

 

Klimatyzatory Mitsubishi Electric

Jest to jedna z niewielu firm, które wyznaczają trendy w branży klimatyzacji. Trzy diamenty, które producent ten uznał za swój znak firmowy, stanowią dla ludzi z całego świata symbol najlepszych urządzeń o wyjątkowo wysokim standardzie.

Ponadto, klimatyzatory Mitsubishi Electric skonstruowano tak, aby ich koszty eksploatacji były możliwie jak najniższe. Opierają się one bowiem na innowacyjnym, energooszczędnym systemie o nazwie „Econo-cool”, którego głównym zadaniem jest kierowanie przepływu powietrza w stronę osób znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki temu, nastawy temperatury podnosi się o 2°C, a energetyczna efektywność wzrasta aż o 20%, podczas gdy dla użytkowników jest to praktycznie nieodczuwalne.

Urządzenia Mitsubishi Electric wzbogacono również o inteligentny system sterowania, noszący nazwę „I Feel”. Umożliwia on użytkownikowi ustawienie ściśle określonej temperatury, która będzie przez klimatyzator perfekcyjnie odtwarzana. Kolejną innowacją jest czujnik „i-see”, posiadający zdolność identyfikowania aktualnej temperatury przy podłożu na terenie 150°.

więcej

 

 


 

 

JAK DZIAŁA KLIMATYZATOR - POMPA CIEPŁA:

 jak działa klimatyzator split

 

Zasada działania klimatyzatora (funkcja chłodzenia) split ogólnie polega na pobieraniu energii z powietrza w pomieszczeniu - jego chłodzeniu w jednym miejscu (jednostka wewnętrzna - parownik)  i oddaniu tej energii do otoczenia - w postaci ciepła - w innym miejscu (jednostka zewnętrzna). Obie jednostki: wewnętrzna i zewnętrzna połączone są miedzianą instalacją chłodniczą. Rurami tymi przepływa czynnik chłodniczy (najczęściej R410A lub najnowszy R32), który dzięki swoim właściwością fizycznym i zachodzącym procesom termodynamicznym w całym urządzeniu - stanowi "medium" i przenosi energię z jednej jednostki i oddaje ją w drugiej. Odbywa się to dwiema rurami chłodniczymi - jedna doprowadza skroplony czynnik chłodniczy z jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej zamontowanej w pomieszczeniu oraz drugą rurą, która odprowadza rozprężony odparowany gaz czynnika z jednostki wewnętrznej – parownika do jednostki zewnętrznej – skraplacza.

 

 

schemat diagram działania klimatyzatora split

 

Obecnie zdecydowana większość klimatyzatorów split może pracować w funkcji grzania (pompa ciepła). Praca klimatyzatora w funkcji pompy ciepła jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne systemy grzewcze (np. grzejnik, ekogorszek, piec gazowy itp.), ponieważ wykorzystuje ona darmową energię z atmosfery i przekazuje ją do pomieszczenia w postacji energii cieplnej (energia elektryczna dostarczana jest tylko do zasilania urządzenia tj. pracy sprężarki i obu jednostek – głównie wentylatorów). Najczęściej stosunek pomiędzy uzyskaną energią cieplną a włożoną energią elektryczną (wskaźnik oznaczany COP), jest zależny od jakości/parametrów klimatyzatora i waha się pomiędzy 3 a 5, a uwzględniając rzeczywiste warunki pracy (SCOP) osiąga się nawet wartości powyżej 6 ! (np. Panasonic Heatcharge). Oznacza to, że klimatyzator zużywając 1 kW, dostarcza nawet 6 kW energii cieplnej.

 

 

Działamy na terenie prawie całej Polski:

Szczecin

Szybowcowa 28

515 510 500

Poznań

Święty Marcin

515 510 500

Bydgoszcz

Poznańska

515 510 500

Łódź

Gdańska

515 510 500

Gdańsk

Dywizji Wołyńskiej

515 510 500

Wrocław

Partynicka

(71) 325 60 36

Warszawa

Żurawia

(22) 646 21 13